LUBOŃ CUP 2014

W drugą niedzielę stycznia w Luboniu odbył się turniej rocznika 2006. Zaproszonych zostało 8 drużyn, które podzielono na dwie grupy. Nasz zespół trafił do grupy A i rywalizował z drużynami: Oranje Poznań, Gniewko Gniezno i Kotwica Kórnik. W grupie B zagrały: Warta Poznań, Chrobry Gniezno, Wichniarek Poznań i Stelmet Zielona Góra.

Po etapie grupowym zaplanowano fazę pucharową ćwierćfinał, półfinał oraz mecze o 3 i 1 miejsce.

Naszym pierwszym przeciwnikiem była ekipa Oranje Poznań. Początek był bardzo dobry w naszym wykonaniu: akcja za akcją, współpraca na boisku, i to wszystko po 5 min przyniosło efekt w postaci ładnej bramki Kajtka. Niespełna 2 minuty później dobry odbiór piłki w środku pola, szybka wymiana
i Osa podwyższa na 2:0. Przy takim wyniku chłopcy próbowali kolejnych ataków kontrolując przebieg spotkania. W końcówce meczu Oranje przycisnęło i 30 sekund przed końcem zdobyło bramkę na 2:1, takim też wynikiem zakończył się pierwszy mecz.

Kolejnym zespołem na naszej drodze była drużyna Kotwicy Kórnik. Podbudowani zwycięstwem z pierwszego meczu, spotkanie rozpoczęliśmy od zdecydowanego pressingu, który po 30 sekundach Kajtek zamienił na bramkę. Kolejna minuta i kolejna groźna akcja z naszej strony, strzał na bramkę rywala, akcję wślizgiem zamyka Bartek i mieliśmy 2:0. Nadal nie zwalnialiśmy tempa następne akcje i kolejne 2 bramki, obie autorstwa Norberta. W końcówce niepotrzebnie się rozluźniliśmy to doprowadziło do straty dwóch bramek. Mecz zakończył się drugą wygraną w turnieju 4:2.

W ostatnim meczu fazy grupowej zagraliśmy z Gniewkiem Gniezno było to spotkanie o pierwsze miejsce w grupie A. Dobry początek chęć walki bardzo dobra dyspozycja Kajtka i po minucie gry prowadziliśmy 1:0. Był to wyrównany mecz, w którym zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje szanse. Dużo pracy miał nasz bramkarz Oskar, ale radził sobie świetnie. Na uwagę zasługuje fakt, że w drużynie przeciwnej grała dziewczynka Zosia, która stanowiła o sile zespołu z Gniezna. Na 4 minuty przed końcem Gniewko zdobył bramkę i do końca było nerwowo. Jednak na niespełna 30 sek przed końcem Oskar znowu pokazał swój Talent bramkarski J i uratował zespół przed utratą bramki.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1, co (ku zaskoczeniu wszystkich) dało naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale graliśmy z 4 zespołem grupy B. Tą drużyną okazał się zespół Wichniarka Poznań. Teoretycznie miał to być łatwy przeciwnik, z którym nasz zespół nie powinien mieć problemów. Faktycznie tak też było na boisku od początku padały bramki dla naszej drużyny. Festiwal strzelecki rozpoczął Norbi, zdobywając dwie bramki. W dalszej części spotkania na listę strzelców wpisali się jeszcze: Kajtek, Wiktor i Kamil. Wygrana 5:0, dała nam awans do półfinału.

Kiedy wydawało się, że nic nie może już nas zatrzymać, o finał przyszło nam zagrać ponownie z Gniewkiem Gniezno. Rozpoczęliśmy spotkanie pewni siebie, choć już troszkę zmęczeni. Dobry początek meczu, spokojna i poprawna gra, nieco nas uśpiła, błąd w obronie i Gniewko objął prowadzenie. Wydawało się, że wyrównanie będzie tylko kwestią czasu. Chłopcy bardzo starali się odrobić straty, ale niestety bezskutecznie. Dobra passa naszej drużyny została przerwana i kolejna, dość niespodziewana, akcja Gniewko Gniezna przyniosła stratę drugiego gola. Ta bramka podcięła nam skrzydła i w efekcie przegraliśmy to spotkanie 0:3. Nasze nadzieje na grę w ścisłym finale, rozbudzone po fazie grupowej i ćwierćfinałach, rozwiały się bezpowrotnie.

W meczu o 3 miejsce graliśmy ponownie z zespołem Oranje Poznań. Początek był wyrównany, bez zauważalnej przewagi którejś ze stron. W końcu, po naszej akcji, kolejny raz w tym turnieju, do bramki trafił Kajtek. Wszystko układało się po naszej myśli i wierzyliśmy już w zwycięstwo. Niestety na 40 sekund przed końcem spotkania Oranje wyrównało i mecz zakończył się remisem 1:1. W takiej sytuacji regulamin nakazywał rozegrać konkurs rzutów karnych. Niestety, nie poszło tak jakbyśmy chcieli, szczęście uśmiechnęło się do naszych rywali i w karnych przegraliśmy 0:1.

W wielkim finale spotkały się zespoły: Stelmet Zielona Góra i Gniewko Gniezno. Po ładnym i ciekawym meczu zwycięstwo w turnieju przypadło drużynie Stelmet Zielona Góra.

Mimo miejsca tuz za podium cały turniej zaliczymy do udanych chłopcy dobrze się bawili i pokazali się z dobrej strony na tle pozostałych zespołów. Dziękujemy i czekamy na kolejne zawody z udziałem naszego Lidera.