FUTBOL WINTER CUP 2014

W ostatnią niedzielę stycznia nasza drużyna wzięła udział w turnieju „FUTBOL WINTER CUP 2014”, zorganizowanym dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych w Witkowie, k. Gniezna.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn, w tym Lech Poznań, trzy drużyny KS Szkoła Futbolu Gniezno oraz OKSiR Witkowo, MKS Trzemeszno, Mały Piłkarz Inowrocław, DAP Chrobry Gniezno, Polonia Środa Wielkopolska, Oranje Sport Poznań, nasz sąsiad zza miedzy Piast Kobylnica i my Lider Swarzędz.

Wystąpiliśmy w składzie : w bramce Maksymilian „Madan” Madanowski, dalej Szymon Fraska, Wiktor Sęba, Oskar „Osa” Fornalkiewicz, Bartek Socha, Kajtek Kamiński, Antek Szlabs i Maks Łabęda

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których zespoły zagrały po 10 min. systemem każdy z każdym.

W fazie grupowej rywalizowaliśmy z pięcioma zespołami.

W pierwszym starciu przyszło nam zagrać z drużyną MKS Trzemeszno. Mecz rozpoczął się od przewagi naszych przeciwników, pierwsze ich strzały wybronił Madan. Jednak w 5 min. był już bezradny wobec pięknego uderzenia naszych rywali. Nasi chłopcy nie dali jednak za wygraną i nawiązali walkę. W końcówce spotkania ich starania zostały nagrodzone – w 9 min. Bartek świetnie podał za plecy obrońców do Kajtka, który wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik meczu na 1:1.

W kolejnym meczu zagraliśmy z drużyną Mały Piłkarz Inowrocław. Rozpoczęliśmy bardzo ambitnie. Szybka i kombinacyjna gra przyniosła efekt w 3 min. w postaci bramki Osy, który wykorzystał świetne podanie Szymona z autu. W drugiej części spotkania gra się wyrównała. Do końca meczu dzięki ofiarnej grze całego zespołu wynik 1:0 już się nie zmienił.

Z dorobkiem 4 pkt. przystąpiliśmy do trzeciego spotkania - tym razem z drużyną DAP Chrobry Gniezno. Patrząc na dotychczasowe mecze, chłopcy mieli duże nadzieje na kolejne 3 punkty. Nasza drużyna spisała się znakomicie. Zaczęliśmy z animuszem i polotem, praktycznie nie wypuszczaliśmy przeciwników z ich połowy. W 3 min. kolejny raz podczas tego turnieju świetnie z autu dośrodkował Szymon, a jego podanie w ekwilibrystyczny sposób na gola zamienił Bartek. Po minucie Bartek mógł się cieszyć ze swojego drugiego gola w tym meczu, wykańczając akcję po podaniu Kajtka. Kolejne bramki padły w 5, 6 i 7 min. po celnych strzałach Szymona i Kajtka oraz Wiktora po efektownym rajdzie przez pół boiska. Wynik 5:0 robił wrażenie.

W czwartym meczu spotkaliśmy się z zespołem OKSiR Witkowo. Po poprzednim efektownym meczu, mieliśmy nadzieję na kolejne zwycięstwo. Od początku przeważaliśmy, okres dobrej gry został nagrodzony przepięknym golem Wiktora z dystansu w 3 min. spotkania. Próby zdobycia kolejnych bramek po strzałach Bartka i Kajtka zza pola karnego nie zakończyły się sukcesem. Jedna z nielicznych kontr naszych przeciwników w 7 min. spotkania dała im bramkę wyrównującą. Mecz dość niespodziewanie dla nas zakończył się remisem 1:1.

W ostatnim meczu grupowym zagraliśmy z do tej pory niepokonaną I drużyną Szkoła Futbolowa Gniezno. Od początku wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy. Pomimo naszej bardzo ambitnej gry, ulegliśmy faworyzowanemu przeciwnikowi 0:2.

W grupie zajęliśmy drugie miejsce, które pozwoliło nam zagrać o trzecie miejsce w turnieju z dobrze nam znaną drużyną Oranje Sport Poznań. Przed dwoma tygodniami w Luboniu graliśmy z nimi dwa razy, wygrywając w fazie grupowej i przegrywając po karnych w meczu o trzecie miejsce. Dzisiaj gra była również wyrównana, toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Rywalizacja w regulaminowym czasie gry skończyła się wynikiem 1:1. Bramkę dla Lidera z rzutu wolnego strzelił Szymon, który został później wybrany do najlepszej szóstki turnieju. O miejscu na podium zadecydowały rzuty karne. Niestety podobnie jak w Luboniu szczęście nam nie dopisało i konkurs jedenastek przegraliśmy 1:2.

Zajęcie czwartego miejsca, tuż za podium, w grupie 12 drużyn, ponownie należy uznać za sukces. Chłopcy z turnieju na turniej grają coraz lepszą piłkę. Ambicji i zaangażowania nie brakuje. Z optymizmem oczekujemy kolejnych meczów z udziałem naszego zespołu.

Turniej w Witkowie wygrała drużyna Szkoła Futbolu Gniezno I pokonując 1:0, w pasjonującym finale, zespół Lecha Poznań.

Miejsce 5 zajął Piast Kobylnica, kolejne MKS Trzemeszno, Polonia Środa Wielkopolska, OKSiR Witkowo, Mały Piłkarz Inowrocław, Szkoła Futbolu Gniezno II, DAP Chrobry Gniezno i Szkoła Futbolu Gniezno 2007.

link do zdjęćhttps://plus.google.com/photos/114325179193426479956/albums/5973280771681089313?authkey=CN6R8t-fvd6i9QE