MOSINA CUP 2014, Mosina, 29 czerwca 2014 r.

W ostatni tydzień czerwca zostaliśmy zaproszeni na turniej do Mosiny. Turniej rozgrywany był w pięciu kategoriach wiekowych. Nasi chłopcy w składzie: Kajtek, Franek Oskar (Mazur), Kamil, Wiktor, Norbert, Maks (Daniel), Osa i Szymon, grali w kategorii wiekowej roczników 2005/2006, w której wystąpiło piętnaście drużyn. Utworzono dwie grupy: 8 i 7 zespołowe. Nasz zespół trafił do grupy A razem z: KS1920Mosina, UKS Luboń II 2, MKS Kadet, Dopiewo, Avia Kamionki, UKS Luboń 1, oraz Kotwica Kórnik. Mecze rozgrywane były w systemie 1x10min, po 5 zawodników w polu plus bramkarz.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu z zespołem Avia Kamionki, który, po zaciętej walce, przegraliśmy 1:0. Drugie spotkanie rozegraliśmy z MKS Kadet i wygraliśmy 1:0. Zwycięstwo zapewniła nam bramka Norberta. W tym meczu mieliśmy jeszcze kilka niewykorzystanych sytuacji bramkowych, ładnie kiwał i strzelał Osa, kontrę wyprowadzał Kamil i Franek kończąc minimalnie obok bramki. W trzeciej potyczce graliśmy z MKS Luboń 1. Od początku przewagę mieli nasi rywale, którzy raz za razem strzelali na naszą bramkę. Końcowy wynik to 4:0 dla Lubonia. W tym meczu bardzo dobrze bronił Mazur, który zapobiegł jeszcze wyższej porażce. Nasz kolejny rywal - zespół Kotwicy Kórnik, również nie dał nam szans na boisku i wygrał spotkanie 3:0. Szkoda, że nie udało się zdobyć honorowej bramki, po strzale Kajtka, który trafił w słupek. Następna potyczka to walka z gospodarzem turnieju KS1920 Mosina. Mecz był wyrównany, ale co najważniejsze, zakończył się naszym zwycięstwem 1:0 po bramce Franka. W przedostatnim meczu grupowym zmierzyliśmy się z UKS Luboń II 2. Drugi zespół z Lubonia był w naszym zasięgu, mieliśmy sytuacje bramkowe, ale to rywale pierwsi zdobyli bramkę. Do wyrównania doprowadził Wiktor. Niestety w końcówce meczu, strzałem z daleka, Mazur został pokonany po raz drugi i spotkanie skończyło się wynikiem 2:1. W ostatnim meczu grupowym zagraliśmy, jak się później okazało, z triumfatorem naszej grupy wiekowej - Dopiewem. Od początku było widać przewagę wieku i umiejętności drużyny przeciwnej. Nasi chłopcy walczyli i nie poddawali się do końca. Spotkanie przegraliśmy 5:2, bramki dla nas strzelili Kajtek i Franek. Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w turnieju, za co gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie i życzymy udanych wakacji.

Warto wspomnieć, iż drugie miejsce w naszej kategorii zdobył zespół naszych kolegów z rocznika 2005. Serdecznie gratulujemy i pozdrawiamy. Najlepiej z wszystkich ekip reprezentujących Lidera podczas Mosina CAP wypadł Lider 2003, który wygrał w kategorii 2003/2004.

link do zdjęć:https://plus.google.com/photos/114325179193426479956/albums/6030785617830583089?authkey=CPCvxMnzuoKpJw