Tarnowiak CUP 2014

W sobotę 13-12-2014 nasz zespół wziął udział w pierwszym halowym turnieju podczas okresu zimowego rozegranego w Tarnowie Podgórnym. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z Poznania i okolic. Utworzono dwie grupy po pięć zespołów. W naszej grupie zagrały drużyny: MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Patria Buk, Lech Poznań, Suchary Suchy Las. Drugą grupę utworzyły : MTS Tarnowo Podg. II, Poznaniak Poznań, Junior Koziegłowy, Orlik Poznań i Carina Gubin.

Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym, spotkania trwały 12 minut a zespoły grały
po czterech zawodników w polu plus bramkarz.

Rywalizację rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzem turnieju. Początek spotkania był obiecujący, jednak po błędach indywidualnych i dwóch bramkach dla przeciwników zwycięstwo wydawało się niemożliwe. Ładna bramka Wiktora dawała jeszcze nadzieję na remis. Niestety w samej końcówce kolejny błąd i bramka pozbawiła nas szans. Mecz zakończył się przegraną 1:3.

Drugie spotkanie zagraliśmy z Patrią Buk. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, szybkie bramki Mateusza i Kamila sprawiły, że liczyliśmy na zwycięstwo. Niestety kilka niewykorzystanych sytuacji i dwie bramki rywali, spowodowały, że mecz zakończył się remisem 2:2.

W trzeciej potyczce czekał na nas Lech Poznań, który po wcześniejszych meczach wydawał się faworytem tego spotkania. Nasi chłopcy grali jednak uważnie i spokojnie nie pozwalając na indywidualne akcje Lechitów. Graliśmy swoje, a po jednej z akcji wyszliśmy na prowadzenie. Bramkę dla nas strzelił Bartek. Lech jednak naciskał i doprowadził do wyrównania 1:1.

Na koniec rywalizacji w grupie spotkaliśmy się z drużyną Suchary Suchy Las. Mecz ten niestety nie układał się dla nas pomyślnie. Dość szybko straciliśmy dwie bramki. Pomimo, iż mieliśmy kilka sytuacji i strzałów, nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Bardzo dobrze w drużynie przeciwników spisywał się bramkarz, który obronił rzut wolny Szymona i karny Matiego. Cały mecz przegraliśmy 3:0.

Po dwóch remisach i dwóch porażkach zajęliśmy czwarte miejsce w grupie i zagraliśmy w turnieju o siódme miejsce. Naszym przeciwnikiem była drużyna Orlika Poznań.

Mecz nie rozpoczął się dla nas zbyt dobrze, straciliśmy dwie bramki, a sami byliśmy nieskuteczni. Kiedy wydawało się, że i ten mecz przegramy kontaktowego gola zdobył Maks (Madan). Od tego momentu odżyły nadzieje w drużynie i w nas kibicach. W ostatniej akcji meczu odnalazł się Kamil i zdobył bramkę. Remis w tym spotkaniu oznaczał konkurs rzutów karnych. Po sześciu seriach rzutów karnych, nasz zespół okazał się skuteczniejszy, wygrał 6:5 i zakończył rywalizację na siódmym miejscu.

Cały turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a chłopcy świetnie się bawili. Kolejny turniej kolejne doświadczenia i nauka, jednak nadal brakuje woli walki, zawziętości i 100% zaangażowania. Miejmy nadzieje, że następne turnieje i mecze będą przynosiły poprawę w tych aspektach.

link do zdjęć:https://plus.google.com/photos/114325179193426479956/albums/6183312288662047217?authkey=CML_9bSE5ILiIw